RIJEČ RAVNATELJICE

Ravnateljicom ove škole imenovana sam 27. listopada 2009. godine, a ovu lijepu i odgovornu dužnost obavljam od 2. studenoga 2009. godine. Radosna sam i ponosna što mogu voditi Osnovnu školu u Jelisavcu jer sam rođena Jelisavčanka, a i sama sam bila učenicom ove škole.

Mi smo mala škola s brojem učenika koji varira, ali je oko 200 učenika svake godine koji su trenutno raspoređeni u 13 razrednih odjela. Po mnogočemu smo složeni,  posebni i zanimljivi. Naime u sklopu škole djeluje osmerorazredna matična škola i dvije četverorazredne područne škole, i to u Lađanskoj i u Breznici Našičkoj. Posebni smo i po tome što u školi njegujemo Slovački jezik i kulturu koji je materinji jezik većini naših učenika, po tzv. Modelu C, što znači da učenici slovačke nacionalnosti, a i ostali, ako to žele, slušaju nastavu Slovačkog jezika i kulture po dva sata tjedno, tj. 70 sati godišnje, a mogu se uključiti i u izvannastavnu aktivnost scensko-recitatorske skupine na slovačkom jeziku po 2 sata tjedno. Učenici imaju mogućnost sudjelovanja u brojnim izvannastavnim aktivnostima. Izborna nastava je iz predmeta: Njemački jezik, Informatika, Vjeronauk. Dodatna i dopunska nastava također se redovito održavaju. Učenici su vrlo aktivni i u izvanškolskim aktivnostima: DVD Jelisavac i Našička Breznica, NK Mladost Našička Breznica, NK Lađanska, NK Vihor  Jelisavac, Karate klub Našice, SKUD Ivan Brnjik Slovak Jelisavac, Osnovna glazbena škola kontesa Dora Našice. U školi djeluje i Školsko sportsko društvo Vihor i Učenička zadruga Jelisavac. Organiziramo izvanučioničku nastavu: brojne izlete, posjete kazališnim ili kinopredstavama, muzeju te susrete  s književnicima i sl. Uključeni smo u projekt Zajedno više možemo koje provodi PP Našice, policija u zajednici u suradnji s Centrom za socijalnu skrb Našice. Svake godine u našoj se školi provode brojni preventivni programi i projekti, kao što je projekt PU osječko-baranjske Odjela prevencije Sigurnost i zaštita djece na Internetu, Zdrav za pet, Budi navijač, a ne razbijač. Organiziramo korisna predavanja vanjskih suradnika stručnjaka za učitelje, roditelje, učenike. Izvrsnu suradnju imamo s Crvenim križem Našice, udrugama, Centrom za nestalu i zlostavljanu djecu Osijek, Centrom za edukaciju i prevenciju nasilja Đakovo, Kulturnim centrom Slovaka Našice, Maticom slovačkom Jelisavac i Maticom slovačkom Našice, Savezom Slovaka u Republici Slovačkoj, Središnjom knjižnicom Slovaka u Republici Hrvatskoj, Društvom naša djeca Jelisavac, SKUD-om Ivan Brnjik Slovak Jelisavac. Svake godine organiziramo Dan otvorenih vrata škole. Naša kulturna i javna djelatnost vrlo je bogata.

Sve navedeno samo je djelić raznolikosti, živosti i zanimljivosti u ovoj školi u koju, vjerujem, učenici i učitelji, kao i ostali djelatnici, roditelji, a i gosti,  dolaze sa zadovoljstvom.

Trudimo se da  mrežna stranica naše škole bude zanimljiva i nadamo se da će je mnogi rado i često posjećivati. S veseljem ćemo primiti svakoga gosta. Dočekat će ga djelatnici vedrog duha i toplo, pozitivno ozračje.

Naše geslo je: Ljepota škole nije u ljepoti zgrade, već u njenom ozračju. Stoga vjerujem da svi bivši i sadašnji učenici, djelatnici, roditelji, suradnici,  kao i posjetitelji, našu školu smatraju lijepom.

Ljerka Ćorković

Naše škole